Permanentní licence jako mýtus

Je to odvážné a provokativní tvrzení, s tím plně souhlasíme, proto se vám na této stránce snažíme vysvětlit, proč je licencování systémem předplatného pro uživatele férovější a narovnává dříve pokřivený vztah uživatele k permanentnímu licencování. Proč píšeme o neférovosti? Protože permanentní licencování je opravdu permanentní jen teoreticky.

Doživotní licence neznamená "do konce vašeho života", ale do konce možnosti být kompatibilní, tedy do konce života samotné licence. Obecně slovo "doživotní" je velmi zavádějící. Každý software je přímo závislý na hardware (počítači) a operačním systému. Pokud vypoví službu počítač, dojde k zakoupení nového. Tento nový počítač ale bude kompatibilní jen s novým operačním systémem a ten už nebude kompatibilní se starou verzí permanentní licence, která se tak stává nepoužitelnou. Pro zachování funkčnosti je tak uživatel s permanentní licencí, stejně jako u předplatného, odkázán na hrazení ročních poplatků. Předplatné ale uživatele tak nesvazuje.

Nevýhody předplatného jsou dvě: při neplacení předplatného nefunguje licence (je to jako předplatné do posilovny) a z dlouhodobého hlediska při užívání mnoha let stejné licence bez jakékoliv změny uživatel zaplatí více. To je ale vše a výhody jasně převládají! Předplatné dává více možnosti flexibility a uživatel tak paradoxně ve výsledku může spíše ušetřit. Zde jsou všechny výhody předplatného licencování.

Lepší správa financí

Předplatné nabízí jasné náklady každý rok pro přehledné plánování investic a určení nákladů a odstraňuje zatěžující počáteční vysoké investice. Díky tomu lze rychleji rozvíjet vaše podnikání.

Odstraňte vysoké počáteční náklady
Investice se změní na přímé náklady
Ušetřené peníze investujte do dalších technologií

Flexibilita provozu licencí

Platíte vždy jen za licence, které potřebujete. Není nutné navazovat předplatné, je možné měnit edice a software. Nejste svázaní velkou investicí za nákup permanentní licence.

Jednoduchá změna počtu licencí
Účelové krátkodobé licence pro konkrétní projekty
Vybírejte různé edice pro každé období

Snížení rizika chybné investice

Při pořizování nových softwarů je těžké určit, zda kupujeme opravdu to produktivní řešení a naše očekávání budou naplněna. S předplatným se vzhledem k odstranění počátečních nákladů eliminuje ztráta při chybném výběru a je mnohem snazší změnit software.

Osvoboďte se od investičních kontraktů
Plaťte jen za software, který potřebujete
Když jste nespokojení, jednoduše přejděte jinam

Zůstaňte konkurenceschopní

Předplatné obsahuje vždy všechny nové verze, aktualizace a plnou technickou podporu. Neřešte, zda musíte koupit novou aktualizaci u permanentních zastaralých licencí. Pořizujte předplatné a buďte stále na špici a bez starostí.

Odstraňte náhlé nákldy na aktualizace
Využívejte podporu vždy, když ji potřebujete
Mějte vždy po ruce nejnovější nástroje