Delcam obráběl na akci „Budoucnost obrábění“ u společnosti Mazak

Autodesk se zúčastnil dvou bezplatných seminářů nazvaných „Budoucnost obrábění“ v hlavním evropském centru technologií společnosti Mazak v britském Worcesteru. Každý den zahrnoval ukázky hlavních nových funkcí vyvinutých v Autodesk PowerMILL 2016 pro HSM a 5osé frézování a Autodesk FeatureCAM 2016 pro automatizované frézování a programování soustružnicko-frézovacích center. Demonstrace softwarů následovaly živé ukázky obrábění na strojích. PowerMILL programoval Mazak Integrex 400 a FeatureCAM pak vertikální centrum Mazak Smart 430A.

Ukázka Autodesk PowerMILL se zaměřila na rozšířené nástroje verifikace drah nástrojů a simulace (Advanced Simulation and Verification), které zajistí verifikaci celého projektu a odhalí možné kolize. Není potřeba verifikovat a simulovat jednotlivé dráhy nástroje. Důležitým faktorem více-osého obrábění je schopnost verifikovat nejen samotné dráhy nástroje, ale i přejezdy, nájezdy, výjezdy, výměny nástrojů a také limity samotného stroje, tedy zabezpečit proveditelnost na konkrétním stroji.

Pro Autodesk FeatureCAM bylo hlavní zaměření na rychlost programování celého dílce s důrazem na vytvoření validního nc kódu a celého obrábění s co nejkratším strojním časem. Naplno se tak ukázala efektivnost HSM apativního hrubování Vortex, které je vestavěné jak do CAD CAM software FeatureCAM, tak i PowerMILL.